Karetka Demo Medline

Bytowski Szpital odwiedziła firma Medline. Przedstawiciele marki prezentowali najnowocześniejszy ambulans demo, wyposażony w sprzęt ratujący życie. Karteka Demo Medline zrobiła duże wrażenie. Nowoczesny ambulans został wyposażony m.in. w nosze karetkowe Stryker Power PRO XT, defibrylator Corpuls 3, czy respirator Medumat Standard 2.

Nosze elektryczne Stryker POWER PRO XT to nosze z hydraulicznym systemem, zasilane elektrycznie. Nosze ograniczają konieczność ręcznego podnoszenia pacjentów. Innowacyjny system hydrauliczny o zasilaniu akumulatorowym po naciśnięciu przycisku podnosi i opuszcza nosze z pacjentem. Skracana przednia część ramy noszy pozwala na obrót zestawu w dowolnej pozycji w zakresie 360 st nawet w wąskich i ciasnych przestrzeniach. Nosze pozwalają na transport pacjenta w pozycji przeciwwstrząsowej z nogami wyprostowanymi lub zgiętymi w kolanach. System mocowania noszy poprawia bezpieczeństwo operatora i pacjentów poprzez pełne podparcie noszy podczas załadunku i rozładunku. Zmniejszenie obciążeń kręgosłupa ogranicza sumujące się przeciążenia i zapobiega urazom wśród personelu. Można z łatwością podnieść 318 kg, opuścić, załadować i wyładować używając jednego przycisku. W ambulansie DEMO znajduje sie również nowoczesny defibrylator Corpuls 3 , który łączy w sobie funkcje tradycyjnego, kompaktowego defibrylatora z urządzeniami monitorującymi.

Jest zaprojektowany jako system w pełni modułowy i może zostać podzielony na :

• moduł monitora z drukarką
  • moduł pacjenta
  • moduł defibrylator/ stymulator

Mając w rękach urządzenie monitorujące można kontrolować sytuację. Przypinając moduł pacjenta do noszy unika się kłopotliwego plątania kabli. Ambulans Demo Medline wyposażono również w nowoczesny respirator Medumat Standard 2. Medumat Standard 2 to respirator nowej generacji. Zwykłe respiratory zapewniają niezawodną jakość wentylacji ciągłej. MEDUMAT Standard2 może znacznie więcej. Respirator osiada intuicyjne ustawiania parametrów wentylacji w oparciu o wzrost pacjenta.