Pluszaki w bytowskim pogotowiu

Pluszowe zabawki towarzyszą zarówno małym dzieciom, młodzieży, jak i dorosłym. Są przy nas od najmłodszych lat, w chwilach radości, wtedy gdy się boimy i gdy potrzebujemy otuchy.

Maluchy z bytowskiego przedszkola Słoneczne Stacyjkowo postanowiły wziąć udział w akcji pn.: Pluszak w pogotowiu i zebrać maskotki dla dzieci, które sa przewożone karetkami pogotowia.

Zebrano aż osiem worków pełnych maskotek. Dzieci przekazały je wczoraj naszym ratownikom. Część z zabawek trafi do karetek a pozostała na Izbę Przyjęć. Akcję wymyślili ratownicy medyczni żeby oszczędzić stresu maluchom, które, bardzo często są pacjentami pogotowia ratunkowego. Pluszowy miś w karetce ma być wsparciem dla dzieci, które, niestety, często są pacjentami pogotowia ratunkowego. Bardzo dziękujemy dzieciom z przedszkola Słoneczne Stacyjkowo za przekazanie tak wielu maskotek. Jest to wspaniały dar, od teraz pluszowe misie pomogą najmłodszym pacjentom zapomnieć chociaż na chwilę o bólu i strachu. Więcej zdjęć możecie zobaczyć na naszej stronie na Facebooku.