Na nasz oddział pediatryczny trafił lokalizator naczyń krwionośnych podarowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Zapewne wielu z nas z drżeniem wspomina poszukiwanie żyły do wkłucia. „Gdzie ta żyła?’ – pielęgniarka szuka, ale nie zawsze jest łatwo… Czasem żyły są zbyt głęboko, czasem ukryte pod grubszą warstwą tkanki tłuszczowej. Dar Wielkiej Orkiestry pomoże szybciej i łatwiej odnaleźć właściwe do wkłucia miejsce.

Jak to działa?

Lokalizator naczyń krwionośnych służy do znalezienia naczyń krwionośnych. Jego działanie jest następujące: przy użyciu kombinacji światła podczerwonego oraz lasera na skórze wybranego fragmentu ciała „wyświetla” się położenie żył. Dzięki temu wiadomo, gdzie skutecznie wykonać niezbędne wkłucie do naczynia krwionośnego, przez co unika się ewentualności kilkakrotnego kłucia pacjenta na przykład podczas pobierania krwi do badania lub przy zakładaniu venflonu. Lokalizator naczyń szczególnie pomocny jest w przypadku tych pacjentów, u których żyły są słabo widoczne i trudno je zlokalizować. Oczywiście nasze pielęgniarki zawsze starają się, aby wkłucie było skuteczne za pierwszym razem, proste ale nie zawsze jest to możliwe. Teraz, dzięki otrzymanemu od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy urządzeniu znaleźć żyłę przy pierwszym wkłuciu jest dużo łatwiej. Co więcej, lokalizator naczyń informuje także, gdzie znajdują się zastawki. Można więc bezpiecznie omijać takie miejsca, co chroni naczynia przed uszkodzeniem.

Galeria

Ważne informacje
Certyfikaty

Fundacja "Zdrowie Nasze"