Poród w znieczuleniu, ale świadomy

Przyszłe mamy nie musza się już obawiać bólów porodu. W bytowskim szpitalu gdzie rocznie na świat przychodzi ok. 500 dzieci, oferowana jest możliwość przeprowadzenia znieczulenia zewnątrzoponowego.

Znieczulenie to jest wykonywane bezpłatnie.

Ze względu na bezpieczeństwo matki i dziecka decyzja dotycząca zastosowania znieczulenia należy do lekarza, który podejmując ją bierze pod uwagę wszelkie aspekty medyczne. Podejmuje on decyzję o wyborze odpowiedniej metody postępowania leczniczego w oparciu o stwierdzone wskazania i ewentualne następstwa zastosowanej metody.Podstawowym celem znieczulenia zewnątrzoponowego jest znaczne zmniejszenie dolegliwości bólowych podczas porodu. Jest to metoda bardzo skuteczna, niemal całkowicie lub całkowicie usuwa ból podczas porodu. Zmniejszenie dolegliwości bólowych pojawia się już po kilkunastu minutach od chwili podania leku.

Podanie znieczulenia umożliwia zachowanie pełnej aktywności ruchowej i świadomości podczas porodu, co gwarantuje poród w preferowanej przez pacjentkę pozycji i właściwą współpracę z położną a także w pełni świadome przeżycie momentu narodzin dziecka.

Wykonanie znieczulenia poprzedza rozmowa z anestezjologiem, podczas której Pacjentka ma możliwość uzyskania informacji na temat tej interwencji. Znieczulenie porodu możliwe jest dopiero po pisemnym wyrażeniu przez pacjentkę prośby o jego wykonanie.

Znieczulenie zewnątrzoponowe przeznaczone jest dla kobiet, które obawiają się bólu, z którym wiąże się poród. Warto jednak ten pomysł skonsultować z lekarzem i pamiętać, że nie każdy przeżywa ból tak samo.