Powszechny Punkt Szczepień

Szpital Powiatu Bytowskiego Sp. z o.o. informuje, że w Powszechnym Punkcie Szczepień w Sali Sportowej Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych przy ul. Derdowskiego oraz w Punkcie Szczepień w Szpitalu przy ul. Lęborskiej (budynek starej przychodni na 1 piętrze) została uruchomiona rejestracja na szczepienia dla młodzieży w wieku 16 i 17 lat. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia dla osób poniżej 18 roku życia w obu punktach szczepień udostępnione są terminy na szczepienia szczepionką Pfizera.

Dzięki uruchomieniu szczepień dla osób niepełnoletnich, osoby z rocznika 2003 i 2004 nie muszą już czekać z rejestracją do dnia ukończenia 18 lat. Od poniedziałku 17 maja 2021r. mają one wystawione e-skierowanie i będą mogły zarejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19. Młodzież z rocznika 2005, która 16 lat skończy w nadchodzących tygodniach, otrzyma e-skierowanie w momencie ukończenia 16 roku życia. E-skierowania dla tego rocznika będą wystawiane raz w tygodniu – w poniedziałki.

Aby zarejestrować się na szczepienie należy:
• zadzwonić na ogólnopolską infolinię pod nr tel. 989
• wejść na stronę internetową www.pacjent.gov.pl
• wysłać SMS-a o treści „SzczepimySie” na nr tel. 880 333 333
• zadzwonić do Szpitala Powiatu Bytowskiego Sp. z o.o. w Bytowie pod nr tel. 731 997 100 w godz. 7.00-15.00
• bezpośrednio w punkcie (osobiście) w godz. 10.00-14.00.

16- i 17-latkowie przed przystąpieniem do szczepienia muszą wypełnić formularz – Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19. Można to zrobić w domu – kwestionariusz jest dostępny do pobrania na stronie MZ. Zachęcamy do tego rozwiązania! Wcześniej uzupełniony i podpisany kwestionariusz oraz zgoda, to brak konieczności obecności rodzica podczas szczepienia. Ważne! Kwestionariusz wypełnia zarówno osoba szczepiona, jak i rodzic lub opiekun prawny nastolatka.