Kolejny sprzęt z serduszkiem trafił do naszego szpitala

Oddział pediatrii bytowskiego szpitala otrzymał kardiomonitor - to nowoczesne urządzenie medyczne będzie służyć do monitorowania parametrów życiowych naszych małych pacjentów.

Bytowski szpital jest bardzo dobrze wyposażony w sprzęt medyczny, ale to nie oznacza, że nie potrzebuje kolejnych urządzeń. Niektóre z nich są bardzo drogie, więc cieszymy się, gdy otrzymujemy sprzęt z najwyższej półki.

Na oddział dziecięcy naszego szpitala trafił kardiomonitor. Umieszczony na specjalnym wózku, będzie służyć do monitorowania funkcji życiowych najmłodszych pacjentów szpitala, zwłaszcza do nadzorowania pracy małych serduszek. Ten cenny dar trafił do nas w ramach 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w połowie stycznia tego roku.
To nie pierwsze darowizny WOŚP dla naszego szpitala. Przypomnijmy, że na oddział pediatrii trafił lokalizator naczyń krwionośnych, pulsoksymetr i łóżeczka dla małych pacjentów.

Oddział Pediatrii bytowskiego szpitala dysponuje 13 łóżkami dla chorych dzieci, rocznie leczy się u nas ok. 685 małych pacjentów.