Nowoczesny mobilny podnośnik już jest w Zakładzie Opiekuńczo - Leczniczym. To kolejny dar od WOŚP

Efekty zbiórek prowadzonych przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy z myślą o pacjentach geriatrycznych i najmłodszych pacjentach znacznie odczuł w tym roku bytowski szpital. Od stycznia br. naszej placówki trafił sprzęt wart ponad 300 tys. zł.

Od stycznia do września br. Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy obdarowała nasz szpital w aparaturę i sprzęt medyczny najwyższej jakości. Zgodnie z celem Fundacji, pomoc kierowana była do osób starszych i dzieci, a zatem wyroby medyczne trafiły do Zakładu Opiekuńczo –Leczniczego i oddziału pediatrii. Podczas każdego przekazania sprzętu odbyło się szkolenie personelu z zakresu użytkowania danych urządzeń medycznych. I tym razem nowoczesny mobilny podnośnik, który właśnie do nas trafił będzie służył pacjentom ZOL. Urządzenie jest przeznaczone do podnoszenia i przemieszczania osób do/z łóżka, podłogi, krzesła, wózka inwalidzkiego i podłogi. Jego udźwig wynosi aż 205 kg, jest to zatem urządzenie idealne do organizacji opieki nad pacjentami mającymi problemy z poruszaniem się. Pacjenci będą mogli być bezpiecznie transportowani pomiędzy salami, jest to spore ułatwienie dla wszystkich pracowników ZOL.

Warto zaznaczyć, że wolontariusze z gmin naszego powiatu włączają się aktywnie w akcje WOŚP, mieszkańcy też mają swój wkład w zbiórkę. A efekty widać w postaci sprzętu, takiego jaki trafił właśnie do naszego szpitala.

Dzięki Fundacji WOŚP Zakład Opiekuńczo -Leczniczy wzbogacił się o:
- łóżka sterowane elektronicznie
- wózki inwalidzkie
- podnośnik hydrauliczny dla pacjentów leżących

Oddział pediatryczny otrzymał:
- Rejestrator naczyń krwionośnych,
- kardiomonitor,
- puls oksymetr,
- łóżeczka

Serdeczne podziękowania kierujemy już po raz kolejny do Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za wspaniałe dary serca i za pamięć o naszych pacjentach. Dziękujemy i mamy nadzieję, że nasza współpracą potrwa do końca świata i o jeden dzień dłużej!