Oświadczenie

My niżej podpisani pracownicy Szpitala Powiatu Bytowskiego Sp. Z o. o. w Bytowie jesteśmy oburzeni treścią artykułów zamieszczonych w dniu 08.05.2019r na stronach internetowej ibytów.pl. i gp24. Podane w tych artykułach nierzetelne informacje naszym zdaniem uderzają w dobre imię Szpitala oraz szargają opinię Pani Beaty Ładyszkowskiej, jako Prezesa naszej placówki. Aby ukrócić zbędne eskalowanie wystarczająco już napiętej sytuacji w ochronie zdrowia, związanej z jej niedofinansowaniem, zwracamy się do lokalnych mediów o zaprzestanie przedstawiania Szpitala Powiatu Bytowskiego Sp. z o.o., osoby zarządzające szpitalem i jego pracowników, jako przestępców czy potencjalnych przestępców.

W naszym szpitalu leczmy ludzi i kierujemy się dobrem pacjentów.

Uważamy, że skoro postępowanie jest w toku, to do jego zakończenia należy wstrzymać się z ocenianiem, bo łatwo jest oczerniać i napiętnować, ale niestety gorzej jest z przywróceniem dobrego wizerunku.

Uważamy, że w naszym kraju od orzekania o winie są Sądy, a nie dziennikarze i ich stronnicze artykuły w mediach i dopóki wina nie została udowodniona, przedstawianie naszej placówki i nas pracowników jak przestępców uderza w dobre imię Szpitala i pracowników.