OŚWIADCZENIE

Szpital Powiatu Bytowskiego Sp. z o.o. w Bytowie i jego pracownicy są oburzeni treścią artykułów zamieszczanych w prasie, social mediach i na stronach internetowych naruszających, w sposób dotychczas niespotykany, dobre imię Szpitala i jego kierownictwa i personelu. Wyjaśniamy, że podane w publikowanych artykułach informacje są, w naszej ocenie, nierzetelne i niepełne oraz nie znajdują oparcia w faktach. Nieprawdą jest, że do śmierci dziecka przyczynił się którykolwiek pracownik Szpitala. Niestety w związku z tym że obowiązuje nas tajemnica zawodowa nie możemy ujawniać informacji dotyczących hospitalizacji pacjentki, jednakże możemy potwierdzić, że do śmierci dziecka doszło z przyczyn przedszpitalnych. Stąd nasze podejrzenie o popełnienie przestępstwa. Dlatego to szpital złożył doniesienie do prokuratury w tej sprawie.

Ponadto pracownicy Szpitala przez cały pobyt pacjentki w oddziale położniczo - ginekologicznym byli stale narażeni na prowokacje, zakłócenia pracy, w naszej ocenie utrudniano lekarzom i położnym wykonywanie obowiązków i opiekę nad pozostałymi pacjentami.

Niedopuszczalnym jest wydawanie wyroków przez opinię publiczną i niektórych dziennikarzy jedynie w oparciu o relacje jednej strony. Szpital jednak z uwagi na tajemnicę lekarską, którą bezwzględnie jest zobowiązany przestrzegać, nie może ujawnić rzeczywistego przebiegu zdarzeń i tym samym się bronić. Dlatego wzywamy, także dziennikarzy jak i wszystkich mieszkańców Bytowa i okolic, do wyciszenia emocji jakie narosły wokół tych tragicznych zdarzeń i pozwólmy organom ścigania wykonać ich pracę celem poznania prawdy. Wtedy też opinia publiczna będzie mogła sama ocenić co tak naprawdę się wydarzyło w dniu 03 sierpnia 2021 r. Współczując rodzinie straty ich dziecka nie możemy jednocześnie zaakceptować stosowanych metod w postaci zastraszania, bezpodstawnego pomawiania, zniesławiania czy bezprawnego publikowania wizerunku Pani Prezes Beaty Hinc oraz lekarzy. Taki sposób dochodzenia swoich praw może jedynie doprowadzić do kolejnej tragedii, gdyż już nie raz jako społeczeństwo byliśmy świadkami tego do czego doprowadza bezmyślny hejt wobec służby zdrowia.