Już w tą niedzielę ulicami naszego miasta przejdzie 5 Marsz Różowej Wstążeczki.

Stowarzyszenie Amazonek wspierane przez Szpital Powiatu Bytowskiego, PSSE, lokalne władze oraz przedsiębiorców po raz 5 organizuje Marsz Różowej Wstążeczki. Marsz tradycyjnie wyruszy z Placu Krofeya w dniu 10.06. 2018r o godz. 12.00 i przejdzie głównymi ulicami naszego miasta, a zakończy się na dziedzińcu zamku gdzie zaplanowano mnóstwo atrakcji związanych z profilaktyką zarówno dla pań jak i dla panów. Celem marszu jest propagowanie badań profilaktycznych w szczególności pod kątem raka piersi. Rak piersi jest najczęstszym nowotworem występującym u kobiet na całym świecie jednakże wcześnie wykryty jest całkowicie uleczalny. Uczestnicy marszu będą mogli zapisać się na bezpłatne badania w kierunku raka piersi i raka szyjki macicy, ale także na badania przesiewowe raka prostaty i jelita grubego. Na dziedzińcu zamku porad udzielać będą specjaliści w zakresie samobadania piersi oraz profilaktyki HPV.

Dla wszystkich zainteresowanych prócz profilaktyki przygotowaliśmy inne atrakcje miedzy innymi loterie fantowa i smaczne jadło. Całość imprezy uatrakcyjnią występy zaproszonych wokalistów i Kaszubskiego Zespołu Pieśni i Tańca Bytów.
Ponadto wisienką na torcie naszego marszu będzie multimedialny pokaz prezentowany we współpracy ze Spółką COPERNIKUS z Gdańska w ramach „ Projektu Profilaktyka raka szyjki macicy szansą na wydłużenie aktywności zawodowej kobiet”, który odbędzie się na dziedzińcu zamku po zmierzchu, na który wszystkich dbających o zdrowie serdecznie zapraszamy.

Ważne informacje
Certyfikaty

Fundacja "Zdrowie Nasze"