Za trzy miesiące nowa winda w bytowskim szpitalu

Już za trzy miesiące poruszanie się i przewożenie pacjentów między ważnymi częściami bytowskiego szpitala będzie znacznie łatwiejsze. Stanie się to dzięki windzie, dofinansowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

Będzie to czwarta winda w szpitalu , która znajdzie się w budynku głównym lecznicy. Nowy ciąg komunikacyjny połączy izbę przyjęć z oddziałem anestezjologii i intensywnej terapii.

Winda będzie przystosowana dla osób niepełnosprawnych, na wózkach oraz dla chorych przewożonych przez personel medyczny na łóżkach szpitalnych. Będą mogli z niej korzystać wyłącznie pacjenci przebywający w szpitalu i personel medyczny.

- To ogromne ułatwienie dla pacjentów i pracowników – mówi Beata Ładyszkowska, prezes szpitala. – Kolejne usprawnienie w szpitalu, poprawiające komfort leczenia i pracy. Co ważne, to także koniec z przechodnimi oddziałami, niewygodnymi zarówno dla pacjentów, jak i dla pracowników szpitala.
Prace budowlane potrwają trzy miesiące. Wykona je Przedsiębiorstwo Budowlane Turzyński. Firma ta została wyłoniona w drodze przetargu.
Przebudowa wewnątrz budynku wraz z montażem szybu windy będzie możliwa dzięki dofinansowaniu, które bytowski szpital uzyskał z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Pomorskiego na realizację projektu pt. „Wyrównanie dostępu do usług zdrowotnych poprzez kompleksowość opieki nad pacjentem Szpitala Powiatu Bytowskiego Sp. z o.o. w ramach świadczeń stacjonarnych szpitalnych”.

Ponad 3,7 mln zł pozwoli na budowę komunikacji wewnętrznej w szpitalu tzn. windy, a także zakup nowego sprzętu, który jeszcze w tym roku pojawi się w pracowniach i na oddziałach szpitala. W staraniach o te środki szpital wspierał Starosta Powiatu Bytowskiego.