Kolorowe łóżka od WOŚP dla bytowskiej pediatrii

Dzięki zebranym środkom Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kupiła kolejny sprzęt dla Szpitala w Bytowie. Oddział pediatryczny został wyposażony w 3 nowe łóżeczka wraz z szafkami.

Szczególnie cieszy to, że jest to sprzęt dla najmłodszych pacjentów. Łóżko samo w sobie nie wyleczy z choroby, ale znacznie poprawi komfort pobytu małych pacjentów oraz pracę personelu. Nowe łóżka posiadają regulowaną wysokość oparcia oraz osiową blokadę kół. Zostały wyposażone także w materac przeciwodleżynowy i wyciągniki z uchwytem.

- Jest to bardzo cenny dla nas dar. Nowe łóżka zastąpiły mocno wysłużony sprzęt – mówi lek. med. Beata Bigda – Świątek, Ordynator oddziału pediatrycznego. - Cieszymy się bardzo i składamy tą drogą podziękowania dla Fundacji WOŚP za dostrzeganie potrzeb bytowskiego szpitala.

W sumie dotąd Fundacja WOŚP podarowała bytowskiemu Oddziałowi Pediatrycznemu: kardiomonitor, rejestrator naczyń krwionośnych oraz pulsoksymetr.
Wszystkich którzy wspierali WOŚP, z pewnością ucieszy informacja, że dzięki zebranym środkom sprzęt trafił właśnie do bytowskiego szpitala.

Warto przypomnieć, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała w tym roku rekordową sumę – ponad 105 mln zł. Swój udział w tej wyjątkowej akcji mieli też mieszkańcy powiatu bytowskiego. We wszystkich gminach, w których odbywały się kwesty i licytacje zebrano wysokie sumy, a wszystko to na zakup sprzętu medycznego potrzebnego dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Ważne informacje
Certyfikaty

Fundacja "Zdrowie Nasze"