Spotkanie 26.09.2016 r.

W poniedziałek, w Sali audiowizualnej przy bytowskim Liceum Ogólnokształcącym odbyło się spotkanie zorganizowane przez Zarząd bytowskiego szpitala wspólnie z firma Astra Zeneca. Podczas niespełna godzinnego wykładu zaprezentowano lek Brilique, który jest wskazany w celu zapobiegania zdarzeniom sercowo- naczyniowym u dorosłych pacjentów, u których wystąpił zawał mięśnia sercowego lub dusznica bolesna niestabilna.

Lek Brilique zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia kolejnego zawału mięśnia sercowego lub udaru albo zgonu z powodu choroby związanej z sercem lub naczyniami krwionośnymi. Szczegółowo omówiono dawkowanie i sposoby podawania leku, przeciwwskazania do przyjmowania jak i wpływ Brilique na działanie innych leków. W spotkaniu wzięli udział ratownicy z naszego szpitala, którzy przybyli najliczniej.