Ponad 3,7 mln zł dla szpitala w Bytowie. Będzie nowa aparatura i … winda

Nowa aparatura medyczna pozwalająca m.in. na leczenie cukrzycy, raka czy nadciśnienia, doposażenie bloku operacyjnego, aparat do znieczuleń, USG, winda a także sprzęty ułatwiające pracę lekarzom i pielęgniarkom – na to wszystko bytowski szpital uzyskał ponad 3,7 mln zł dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Umowę w tej sprawie podpisze na dniach Beata Ładyszkowska, prezes szpitala. Obejmuje ona nie tylko dalsze wyposażenie bloku operacyjnego, ale też oddziałów chirurgicznego i wewnętrznego oraz modernizację ciągów komunikacyjnych w szpitalu. - Będziemy mogli lepiej i skuteczniej leczyć zabiegowo choroby cywilizacyjne, takie jak cukrzyca, nowotwory, choroby układu kostno – stawowego, kardiologicznego, powikłania nadciśnienia tętniczego czy miażdżycę – mówi prezes Ładyszkowska. – Niezwykle ważna w codziennej pracy naszego zespołu będzie budowa windy.

W szpitalnych pracowniach i na oddziałach pojawi się nowy sprzęt: m.in. nowe szafki łóżka szpitalne elektryczne, kolumna laparoskopowa z torem wizyjnym, aparat do znieczuleń, aparat USG, videogastroskopy, videokolonoskopy.

- Te aparaty i urządzenia czynią badania i leczenie mniej dolegliwymi, pozawalają na lepszą diagnostykę, znacznie podnoszą jakość pobytu i leczenia pacjentów – podkreśla prezes Beata Ładyszkowska. – Cieszy mnie też, że dofinansowanie pozwoli na szkolenia dla naszej kadry.

Dofinansowanie pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Woj., Pomorskiego na realizację projektu pt. „Wyrównanie dostępu do usług zdrowotnych poprzez kompleksowość opieki nad pacjentem Szpitala Powiatu Bytowskiego Sp. z o.o. w ramach świadczeń stacjonarnych szpitalnych”. W staraniach o te środki szpital wspierał Starosta Powiatu Bytowskiego.