Ćwiczenia w szpitalu

Dnia 14 marca 2022 roku w Szpitalu Powiatu Bytowskiego Sp. z o.o. odbyły się ćwiczenia pt. „Postępowanie na wypadek zdarzenia mnogiego, masowego i katastrofy”. Takie ćwiczenia odbywają się w Szpitalu corocznie od 2015 roku.

Mają na celu sprawdzenie prawidłowości funkcjonowania obowiązujących procedur, sprawdzenia sposobu przygotowania personelu, pomieszczeń, zabezpieczenia w odpowiedni sprzęt, sposobu powiadamiania i wzywania dodatkowego personelu. Scenariusz ćwiczeń przewidywał w tym roku przyjęcie do Szpitala poszkodowanych po wybuchu butli z gazem z pobliskiego zakładu pracy. W ćwiczeniach wzięło udział 26 osób pracujących w szpitalu, w tym lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni oraz pracownicy administracji. W akcji pomagali nam studenci z kierunku ratownictwo medyczne z Akademii Medycznej w Słupsku.