Jakość szpitala w Bytowie potwierdzona podwójnym certyfikatem ISO Szpital w Bytowie z powodzeniem realizuje usługi medyczne. Otrzymane po raz drugi certyfikaty ISO 9001 i ISO 14001 potwierdzają wysoki standard realizowanych zadań w zakresie zarządzania jakością oraz środowiskiem.

System Zarządzania Jakością w bytowskim szpitalu wdrożony został w 2014 roku. W trosce o bezpieczeństwo pacjentów oraz jakość świadczonych usług medycznych jest monitorowany i udoskonalany.

Tegoroczny audyt nadzoru był bardzo ważny, gdyż szpital musiał dostosować się do wymogów dwóch nowych norm. ISO 9001:2015 zwraca szczególny nacisk na skuteczność działań oraz wprowadza podejście oparte na zarządzaniu ryzykiem. Z kolei ISO 14401:2015 to zaktualizowana norma dla zarządzania środowiskiem, zwraca także uwagę na zwiększenie poziomu ochrony środowiska i integracji w procesach biznesowych organizacji.

- Nasza placówka pozytywnie przeszła audyt nadzoru na zgodność systemu zarządzania jakością i środowiskiem. Jesteśmy dumni z tego, że możemy pochwalić się spełnianiem tak ważnych norm. To cenna informacja dla naszych pacjentów – mówi Beata Ładyszkowska, prezes bytowskiego szpitala. Audyt nadzoru odbywa się raz w roku. Przeprowadzają go niezależni eksperci. Raz na trzy lata odnawia się certyfikat.
Ostatnie badania potwierdzają fakt, iż szpital spełnia wszystkie wymogi zgodne z normami międzynarodowymi ISO 9001 w zakresie Systemu Zarządzania Jakością oraz ISO 14001 w zakresie zarządzania środowiskiem. Ochrona środowiska jest powszechnym obowiązkiem, a normy dotyczące odpadów przemysłowych są coraz bardziej surowe.
– Jednostka Certyfikująca doceniła, a zarazem nagrodziła personel szpitala wręczając dwa certyfikaty. Najważniejsze dla nas jest zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów. Nasi pacjenci wiedzą, że leczymy ich zgodnie ze sztuką opierając się na obowiązujących przepisach i procedurach – informuje Beata Ładyszowska.

***

Bytowski szpital w roku 2017 przyjął 2718 pacjentów i udzielił 5 881 porad w poradniach specjalistycznych. Ubiegły rok to również rekordowa liczba urodzeń – na świat w naszym szpitalu przyszło 607 noworodków.
Z kolei rok 2018 to czas wielu zmian. Pojawi się nowy sprzęt, powstanie nowoczesna winda dla pacjentów a cały szpital zostanie zinformatyzowany.
Kontrolę w tym roku przeprowadzili audytorzy z jednostki certyfikacyjnej DEKRA Certification